NIMEKIRI ASJADEST, MIS ENNE BEEBI TULEKUT KOKKU KOGUSIME

Juba enne seda, kui beebi sugu teada oli, ostis mu ema kotitäie beebiriideid. Minu manitsus, et selleks on veel liiga vara, teda ei kõigutanud ning märkus, et ta soetaks vähemasti sooneutraalseid asju, tõlgendus tema jaoks poisslapse viigipükste ja satsikestega pluusi kombona. Esmase nimekirja asjadest, mis tuleks enne lapse tulekut soetada, koostasin ma kusagil 4. raseduskuu kandis, kuid korralik pesapunumine ja asjade kokkuost hakkas pihta alles 7. Kuul. Tänaseks tundub, et kõik on olemas ja me oleme valmis.


Olete minult küsinud ja näha tahtnud, mis ma kokku ostnud olen, mistõttu ma siis nüüd koostasin sellise vähe praktilisema postituse, kus ma toon välja kõik (ma loodan, et midagi ei unustanud) asjad, mis me peagi meie seltsi tulevale tüdrukutirtsule ostnud ja saanud oleme. Lisan juurde, kust miski tulnud on, lingin ära konkreetsed tooted ja 2. ringi leidudel märgin ära ka hinna (teistel poodidel on tihti allahindlused, seega soovitan ise kodukale ja hindadele pilgu peale visata). Väga palju ma selles postituses ei heieta, ent mõne asja kohta kirjutan ka veidi pikemalt, seega kui Sa soovid millegi kohta lisainfot, lisa julgelt postituse alla oma küsimus ja ma vastan Sulle esimesel võimalusel.


Lähme aga asja kallale.

LASTETUBA


Võrevoodi – Facebook Marketplace – 40€

Võrevoodi soovisin kindlasti leida teiselt ringilt ja siinkohal leidsin sobiva variandi FB-st. Minu ainsad soovid olid, et voodi oleks valge ja selle alust saaks erinevatele kõrgustele asetada. Boonuseks aga tuli see, et leitud voodil saab ka võresid eemaldada, et laps saaks tulevikus ise voodist välja.


MadratsNordBaby

Madrats aga, vastupidi, oli miski, mida tahtsin kindlasti uuena. Netis nägin paljudel tatar-poroloon-kookos varianti ja see tundus mulle endalegi kuidagi õige valik.


2in1 kummut-mähkimislaud – FB Marketplace – 100€

Nii mähkimislaua kui ka kummuti, milles lapse riideid ja muid asju hoida, lootsin ma leida teiselt ringilt. Ja leidsingi! Aga hoopiski sellise variandi, mis kujutab endast kahe soovitud eseme kooslust.


MähkimisalusNordBaby

Valisin pehme põhjaga mähkimisaluse ehk sellise, mis sobib meie kummutile panna, mitte nt voodil mähkmete vahetuseks. Siin-seal on mulle ikka öeldud, et mugavam on voodis või nt diivanil lapse mähkmeid/riideid vahetada, ent oma selja säästmiseks tahan ma seda siiski kõrgemal pinnal teha.


Imetamispadi – saime tuttavalt


2x kummiga voodilina NordBaby


BambustekkNordBaby

Lisaks on meil üks soojem tekike, mille pärandas meile minu endine klassiõde ja veel 2 heegeldatud tekikest, mille minu ema kaltsukast soetas.


Häll – Sõbralt Sõbrale – 35€

See on nüüd miski, mis on pigem selline ebapraktiline ese, sest laps saab hällis tududa vaid mõned kuud, kuni end ümber keerama õpib. Küll aga, kui ma seda Sõbralt Sõbrale poes nägin, olin ma esimesest silmapilgust armunud. See oli lihtsalt nii armas! Kiire kaalumise järel sai see ära ostetud, sest näen selles tulevikus nt mänguasju, tekikesi, pleede vms hoiustamas.Mängumatt – FB Marketplace – 10€


Mängukaar – …

Seda veel tegelikult ostnud ei ole, aga kuna tean, millist soovin, siis panen selle ka siia nimekirja. Ootan, et Eestisse tuleks selline toode, nagu House of Elodie, mis mulle tõeliselt meeldima on hakanud. See on selline kolm ühes mängukaar, mida saab ka mängumaja ning riidepuuna kasutada.


Lamamistool – saime tuttavalt

Saladuskatte all ütlen, et olen nats solvunud enda peale, et selle vastu võtsin, sest igal pool ülistatakse BabyBjörn lamamistooli ja täna ma tahaks hoopis selle kuskilt teiselt ringilt skoorida.


Beebipesa – saime tuttavalt


KaisutekkKullapai

Imearmas kooslus heegeldatud jänkust (valikus ka teised loomad) ning õmmeldud “seelikust”. Minu erisooviks oli, et seeliku osa oleks tehtud lapitehnikas kangajääkidest ja see soov võeti väga hea meelega vastu.


mängumatt ja kaisutekk

Beebimonitor NordBaby

Panen selle küll lastetoa kategooria alla, aga tegelikkuses hakkame beebimonitori kasutama ilmselt neil juhtudel, kui tirts aias tudub. Sellel Capidi monitoril on pikk toimimisraadius (800m) ja madal kiirgustase, mis said valiku tegemisel otsustavaks.

LIIKUMINE


VankrikomplektNordBaby

Vankrit tahtsin seesugust, mida erinevates beebigruppides nimetatakse hellitavalt tankiks. Teisisõnu: soovisin vankrit, millega oleks mugav siin maal ringi mütata, mis läheks läbi nii sopast kui ka sügavast lumest, ent poleks seejuures kuigi jäik. Ja mis ei oleks hullupööra kallis, sest oh my, mul hakkas keps värisema, kui ma 1000+€ vankreid nägin! Siis aga leidsin selle, mis tegi igasse kasti linnukese – Nordbaby Nord Comfort Plus. Selles vankrikomplektis on raam, vankrikorv, istumisosa ja tarvikute kott.


TurvahällNordBaby

Nii turvahälli kui ka vankri valimine tundus esimese hooga ikka täiesti tundmatu maa, milles seigelda. Nii palju erinevat valikut. Kust ma siis alustan?! FB gruppide abiga sain oma valiku kuidagi kitsendatud ning lõpuks jäid mul sõelale Nuna Arra ja Cybex Cloud Z turvahällid. Soovisin kindlasti hälli, millel oleks head testitulemused, ent kriteeriumiks oli ka kinnitusvõimalus Isofix alusele. Kaalukauss kaldus esialgu Nuna hälli poole, sest see on kerge, meriinovillast kattega ning võimalik asetada täislamavasse asendisse (mis on olulised punktid, kui ühest Eesti otsast teise maale sõidad). Küll aga ei ühildu Nuna Arra enamike vankriraamidega ning seda pole võimalik turvavööga kinnitada. Cybex Cloud Z puhul aga on ühilduvus erinevate raamidega olemas ja saan vajadusel hälli panna autosse ka lihtsalt turvavööga. Kuigi ta on küll u 1kg raskem, siis boonuseks on veel see, et tolle hälli Isofix alus pöörleb, mis teeb lapse ja hälli autosse asetamise ülimugavaks, mistõttu sai valituks siiski Cybex Cloud Z i-Size.


Isofix kiirkinnitiNordBaby


VankriraamNordBaby

See on siis miski, mida vajame linnas käimiseks (ja ehk kunagi ilusal päeval ka reisides). Kuna eelnimetatud vanker on pigem massiivne ja raske ning võtab ka autos palju ruumi, siis oli vaja miskit alternatiivi. Mina esialgu selle vajadust ei näinud, aga see kergem raam oli miski, mille osas Lauri sõna peale jäi. Ja noh, poes tegi ka müügimees hästi oma tööd, niiet koju sai toodud Cybex Mios raam, millele saab esialgu kinnitada turvahälli, aga hiljem ka suurema lapse istumisosa.


turvahäll Mios raamil ja vanker

Vihmakile NordBaby


Najell Sleepcarrier Volume 2 – FB Marketplace – 115€

Tahtsin seda kindlalt, sest olen selle toote kohta nii palju head kuulnud. Lühidalt öeldes on see beebipesa, mida saad panna nii vankrisse, voodisse kui ka kasutada lihtsalt beebi kandmiseks. Lahti volditult võib see kanda ka mängumati rolli. Lisaks, kuna mul eelmainitud hällile madratsit pole ja Najell oma mõõtmetelt sinna ideaalselt mahub, oli see kindel must have.


Kandelina – Paavli kaltsukas – 7€


Kaasaskantav mähkimisalus – saadud kingituseks, ent leitav nt NordBaby-s

Elodie Details on vaikselt saamas üheks minu lemmikuks brändiks, sest nende disain on lihtsalt nii maitsekas!


PISITARVIKUD


VannirätikNordBaby


Vann – saime tuttavalt


KüünehoolduskomplektNordBaby


Riidest mähkmed + sisudOpadii / kingitus

Hetkel olen ise ostnud 2 paari vastsündinute mähkmeid opadii.ee lehelt (Baba+Boo ja Elskbar), aga igasugu erinevaid oleme juba ka tuttavatel kingituseks saanud. Lisaks kinkis üks jälgija mulle kotitäie (oli vist 13 paari) juba suurema lapse riidest mähkmeid.ŠampoonMediron

Erinevate hooldustoodete puhul sai valituks NAÏF. Seda keskkonnasõbralikkuse ja loodusliku sisu tõttu. Kuigi esimesel elukuul erinevaid pesuvahendeid kasutada ei plaani, said need juba ostetud, sest soovisin nende tootevalikust ka muid asju soetada.


PesugeelMediron


PäikesekreemMediron


Niisked salvrätikudMedironPesukäsn NordBaby


Kreem või õli – olid juba olemas

Olen seni oma kõhtu kreemitanud Tilk! Mini Me beebidele mõeldud õrnatoimelise kookoskreemiga, mis on lihtsalt imelise tekstuuriga, kodumaine, 100% looduslik ja käsitsi valmistatud ning vajadusel loodan seda ka beebi peal kasutada. Või kookosõli. See on samuti imeline niisutaja.


Ühekordsed mähkmedSinu Looduskosmeetika

Need on meil SOS olukordadeks, ent proovisin valida võimalikult keskkonnasõbraliku variandi ning leidsin selleks Moltexi vastsündinute mähkud.


Suulapid NordBaby


Lutt NordBaby / Ary

BEEBI APTEEK


Meresoola lahus Apotheka


Kummelitee Apotheka


Saialilletee Apotheka


Paracetamoli lahus Apotheka


Beebipuuder Apotheka


Mesoft "tampoonid" Apotheka


RIIDED


98% meie beebi riietest on 2. ringilt. Neist 80% on ostnud minu ema, 10% saime tuttavatelt ja vaid käputäis on mul õnnestunud ise osta. 2% kõikidest riietest on uued ja seda seetõttu, et Lauri väga tahtis preilile esimesed kojutulemise riided uuena osta.


Ma ei lugenud koguseliselt asju kokku, aga mitu paari on pea iga riidekategooriat, nagu: (hõlmik)body, pikkade varrukatega body, tudukombe, püksid, sipupüksid, kampsun/jakike, kindad, müts, sokid ja põllekesed. Kui esimesed 3 kuud on möödas, siis proovin meeles pidada ja püüan täiendada, palju meil reaalselt midagi vaja läks.


Ja tundub, et ongi kõik. Anna teada, kas ja mida Sina sellesse nimekirja kindlasti juurde lisaksid.


Sau!Soovid e-mailile teavitust, kui ma uue postituse üles panen?

HILJUTISED POSTITUSED

TAGASISIDE, MÕTTED, KÜSIMUSED: