top of page

NIMEKIRI ASJADEST, MIS ENNE BEEBI TULEKUT KOKKU KOGUSIME

Juba enne seda, kui beebi sugu teada oli, ostis mu ema kotitäie beebiriideid. Minu manitsus, et selleks on veel liiga vara, teda ei kõigutanud ning märkus, et ta soetaks vähemasti sooneutraalseid asju, tõlgendus tema jaoks poisslapse viigipükste ja satsikestega pluusi kombona. Esmase nimekirja asjadest, mis tuleks enne lapse tulekut soetada, koostasin ma kusagil 4. raseduskuu kandis, kuid korralik pesapunumine ja asjade kokkuost hakkas pihta alles 7. kuul. Tänaseks tundub, et kõik on olemas ja me oleme valmis.


Olete minult küsinud ja näha tahtnud, mis ma kokku ostnud olen, mistõttu ma siis nüüd koostasin sellise vähe praktilisema postituse, kus ma toon välja kõik (ma loodan, et midagi ei unustanud) asjad, mis me peagi meie seltsi tulevale tüdrukutirtsule ostnud ja saanud oleme. Lisan juurde, kust miski tulnud on, lingin ära konkreetsed tooted ja 2. ringi leidudel märgin ära ka hinna (teistel poodidel on tihti allahindlused, seega soovitan ise kodukale ja hindadele pilgu peale visata). Väga palju ma selles postituses ei heieta, ent mõne asja kohta kirjutan ka veidi pikemalt, seega kui Sa soovid millegi kohta lisainfot, lisa julgelt postituse alla oma küsimus ja ma vastan Sulle esimesel võimalusel.


Lähme aga asja kallale.

P.S Sellises kirjas tekst on täiendus ajast, mil Aria oli 5-kuune.

 

LASTETUBA


Võrevoodi – Facebook Marketplace – 40€

Võrevoodi soovisin kindlasti leida teiselt ringilt ja siinkohal leidsin sobiva variandi FB-st. Minu ainsad soovid olid, et voodi oleks valge ja selle alust saaks erinevatele kõrgustele asetada. Boonuseks aga tuli see, et leitud voodil saab ka võresid eemaldada, et laps saaks tulevikus ise voodist välja.


Kindlasti asjalik ost, aga ma tahan siinkohal lisada, et kui see teie perele sobib, võib laps vabalt ka teiega ühes voodis magada. Ja kui on huvitav, siis soovitan uurida ka põrandavoodite kohta, mis Montessori kasvatuses populaarsed on.


MadratsNordBaby

Madrats aga, vastupidi, oli miski, mida tahtsin kindlasti uuena. Netis nägin paljudel tatar-poroloon-kookos varianti ja see tundus mulle endalegi kuidagi õige valik.


2in1 kummut-mähkimislaud – FB Marketplace – 100€

Nii mähkimislaua kui ka kummuti, milles lapse riideid ja muid asju hoida, lootsin ma leida teiselt ringilt. Ja leidsingi! Aga hoopiski sellise variandi, mis kujutab endast kahe soovitud eseme kooslust.


Meie peres on mähkimislaud küll soovituslike ostude nimekirjas. Olen Ariat mähkinud külas olles ka nt diivanil või voodil, aga minu enda kehale on kõige mugavam selleks tegevuseks siiski laud.MähkimisalusNordBaby

Valisin pehme põhjaga mähkimisaluse ehk sellise, mis sobib meie kummutile panna, mitte nt voodil mähkmete vahetuseks. Siin-seal on mulle ikka öeldud, et mugavam on voodis või nt diivanil lapse mähkmeid/riideid vahetada, ent oma selja säästmiseks tahan ma seda siiski kõrgemal pinnal teha.


Imetamispadi – saime tuttavalt


... ja seisma see ka jäi.


2x kummiga voodilina NordBaby


BambustekkNordBaby

Lisaks on meil üks soojem tekike, mille pärandas meile minu endine klassiõde ja veel 2 heegeldatud tekikest, mille minu ema kaltsukast soetas.


Meeldib! Väga mõnus pehme, aga kaalult raske tekk. Ariale meeldivad just raskemad tekid. (Külma ilma tekina soovitan retrokaid baikatekke) Nagu talle meeldib ka see, kui ma oma kätt tema peal uinudes hoian. Ilmselt on neil kahel seos.


Häll – Sõbralt Sõbrale – 35€

See on nüüd miski, mis on pigem selline ebapraktiline ese, sest laps saab hällis tududa vaid mõned kuud, kuni end ümber keerama õpib. Küll aga, kui ma seda Sõbralt Sõbrale poes nägin, olin ma esimesest silmapilgust armunud. See oli lihtsalt nii armas! Kiire kaalumise järel sai see ära ostetud, sest näen selles tulevikus nt mänguasju, tekikesi, pleede vms hoiustamas.


Kuna meie pisike preili on algusest peale meie kaisus maganud, siis see häll õiget kasutust ei leidnudki. Aga nagu ennustasin, on see imeilusaks tarvikuks asjade hoiustamisel.


Mängumatt – FB Marketplace – 10€


Igapäevaselt kasutuses!


Mängukaar – …

Seda veel tegelikult ostnud ei ole, aga kuna tean, millist soovin, siis panen selle ka siia nimekirja. Ootan, et Eestisse tuleks selline toode, nagu House of Elodie, mis mulle tõeliselt meeldima on hakanud. See on selline kolm ühes mängukaar, mida saab ka mängumaja ning riidepuuna kasutada.


Hoopiski Lauri meisterdas meile mängukaare. Aga väga asjalik ese, kuhu külge erinevaid mänguasju või õhukaruselle riputada.Lamamistool – saime tuttavalt

Saladuskatte all ütlen, et olen nats solvunud enda peale, et selle vastu võtsin, sest igal pool ülistatakse BabyBjörn lamamistooli ja täna ma tahaks hoopis selle kuskilt teiselt ringilt skoorida.


Ja see saigi BB tooliga asendatud ja saan nii mina kui saab ka Lauri kindlalt kaasa noogutada, et see on üks ülihea abimees beebiga. Kuigi eelistan Ariat lasta vabalt maas pikutada ja askeldada, siis mingites olukordades, nagu nt süüa tehes, on hea teda panna tooli istuma. (FB Marketplace 90€)


Beebipesa – saime tuttavalt


... ja seisma seegi jäi.


KaisutekkKullapai

Imearmas kooslus heegeldatud jänkust (valikus ka teised loomad) ning õmmeldud “seelikust”. Minu erisooviks oli, et seeliku osa oleks tehtud lapitehnikas kangajääkidest ja see soov võeti väga hea meelega vastu.


Algul ei osanud Aria sellest suurt midagi arvata, aga kasvades leidis sellest endale kena lelu, mida lutsida. Uneassotsatsiooni või -abistajat talle sellest ei saanud.


mängumatt ja kaisutekk

Beebimonitor NordBaby

Panen selle küll lastetoa kategooria alla, aga tegelikkuses hakkame beebimonitori kasutama ilmselt neil juhtudel, kui tirts aias tudub. Sellel Capidi monitoril on pikk toimimisraadius (800m) ja madal kiirgustase, mis said valiku tegemisel otsustavaks.


Väga asjalik ja leiab pea igapäevaselt kasutust, kui Aria nt õues, rõdul või meist teisel korrusel magab. Eriti fännan selle monitori puhul vibreerimise funktsiooni. Nt kui ajas mõne müramasinaga tööd teen, ei pruugi ma heli kuulda, aga vibratsiooni tunnen küll.

 

LIIKUMINE


VankrikomplektNordBaby

Vankrit tahtsin seesugust, mida erinevates beebigruppides nimetatakse hellitavalt tankiks. Teisisõnu: soovisin vankrit, millega oleks mugav siin maal ringi mütata, mis läheks läbi nii sopast kui ka sügavast lumest, ent poleks seejuures kuigi jäik. Ja mis ei oleks hullupööra kallis, sest oh my, mul hakkas keps värisema, kui ma 1000+€ vankreid nägin! Siis aga leidsin selle, mis tegi igasse kasti linnukese – Nordbaby Nord Comfort Plus. Selles vankrikomplektis on raam, vankrikorv, istumisosa ja tarvikute kott.


Läbi lume, läbi sopa, läbi kruusa ja suurte kivide – see vanker saab hakkama!


TurvahällNordBaby

Nii turvahälli kui ka vankri valimine tundus esimese hooga ikka täiesti tundmatu maa, milles seigelda. Nii palju erinevat valikut. Kust ma siis alustan?! FB gruppide abiga sain oma valiku kuidagi kitsendatud ning lõpuks jäid mul sõelale Nuna Arra ja Cybex Cloud Z turvahällid. Soovisin kindlasti hälli, millel oleks head testitulemused, ent kriteeriumiks oli ka kinnitusvõimalus Isofix alusele. Kaalukauss kaldus esialgu Nuna hälli poole, sest see on kerge, meriinovillast kattega ning võimalik asetada täislamavasse asendisse (mis on olulised punktid, kui ühest Eesti otsast teise maale sõidad). Küll aga ei ühildu Nuna Arra enamike vankriraamidega ning seda pole võimalik turvavööga kinnitada. Cybex Cloud Z puhul aga on ühilduvus erinevate raamidega olemas ja saan vajadusel hälli panna autosse ka lihtsalt turvavööga. Kuigi ta on küll u 1kg raskem, siis boonuseks on veel see, et tolle hälli Isofix alus pöörleb, mis teeb lapse ja hälli autosse asetamise ülimugavaks, mistõttu sai valituks siiski Cybex Cloud Z i-Size.


Isofix kiirkinnitiNordBaby


Turvahäll ise on küll raske, ei vaidle vastu, aga võimalus seda täislamavasse asendisse panna, kui linnas on veidi pikem jalutuskäik ja autos keerleva isofixiga ühendada, on lihtsalt imelised lisad.


VankriraamNordBaby

See on siis miski, mida vajame linnas käimiseks (ja ehk kunagi ilusal päeval ka reisides). Kuna eelnimetatud vanker on pigem massiivne ja raske ning võtab ka autos palju ruumi, siis oli vaja miskit alternatiivi. Mina esialgu selle vajadust ei näinud, aga see kergem raam oli miski, mille osas Lauri sõna peale jäi. Ja noh, poes tegi ka müügimees hästi oma tööd, niiet koju sai toodud Cybex Mios raam, millele saab esialgu kinnitada turvahälli, aga hiljem ka suurema lapse istumisosa.


Kui teie pere ei ole puht linnainimesed, vaid käite samuti vahel metsas või külateedel, siis soovitan mingit sarnast kombot, nagu meil. Ehk siis mugav on, kui teil on nii vankriraam, mis sobib natukene keerulistematele radadele kui ka linnaraam, mis kompaktselt autosse kokku käib.


turvahäll Mios raamil ja vanker

Vihmakile NordBaby


Najell Sleepcarrier Volume 2 – FB Marketplace – 115€

Tahtsin seda kindlalt, sest olen selle toote kohta nii palju head kuulnud. Lühidalt öeldes on see beebipesa, mida saad panna nii vankrisse, voodisse kui ka kasutada lihtsalt beebi kandmiseks. Lahti volditult võib see kanda ka mängumati rolli. Lisaks, kuna mul eelmainitud hällile madratsit pole ja Najell oma mõõtmetelt sinna ideaalselt mahub, oli see kindel must have.


Najell leidis meil kasutust nii umbes esimesed kaks kuud, mil Ariat (päeva)unedesse kussutasime. Ja mugav oli ta ka selleks, et teda toast vankrisse ja vankrist tuppa tarida. Aga siis leidsime uued viisid ja nii see seisma jäi. Teise lapsega ilmselt ei ostaks.


Kandelina – Paavli kaltsukas – 7€


Kaasaskantav mähkimisalus – saadud kingituseks, ent leitav nt NordBaby-s

Elodie Details on vaikselt saamas üheks minu lemmikuks brändiks, sest nende disain on lihtsalt nii maitsekas!


On alati mu "mom bag"is ja kasutan kaubanduskeskuste mähkimisalustel või need mõned korrad autos, aga lapikeste imavus on olematu, mistõttu on ta pigem selleks, et hoida hügieeni, kui selleks, et ära hoida "õnnetusi". Pissiseks on saanud nii auto, minu reied kui ka praami tualeti mähkimislaud :D.

 

PISITARVIKUD


VannirätikNordBaby


Vann – saime tuttavalt


... ja leidis ka kasutust, aga juba 3. kuu paiku hakkas väikeseks jääma. Seega soovitan vaadata kohe 100cm suurust ja mugav, kui see on beebiistmega.


KüünehoolduskomplektNordBaby


Kusjuures, nali naljaks, küünte lõikamine on mu üks meelistegevusi. Aga viili ega küünetange meil seni tarvis pole olnud, seega piisab ka lihtsalt kääridest.


Riidest mähkmed + sisudOpadii / kingitus

Hetkel olen ise ostnud 2 paari vastsündinute mähkmeid opadii.ee lehelt (Baba+Boo ja Elskbar), aga igasugu erinevaid oleme juba ka tuttavatel kingituseks saanud. Lisaks kinkis üks jälgija mulle kotitäie (oli vist 13 paari) juba suurema lapse riidest mähkmeid.


Jaa! Jaa! Jaa! Aga sel teemal plaanin täitsa eraldi postituse teha.


ŠampoonMediron

Erinevate hooldustoodete puhul sai valituks NAÏF. Seda keskkonnasõbralikkuse ja loodusliku sisu tõttu. Kuigi esimesel elukuul erinevaid pesuvahendeid kasutada ei plaani, said need juba ostetud, sest soovisin nende tootevalikust ka muid asju soetada.


PesugeelMediron


PäikesekreemMediron


Niisked salvrätikudMediron


NAÏF tooted on kõik kasutust leidnud ja meie pere lemmikud. Turu kõige puhtam ja loodussõbralikum kraam.Pesukäsn NordBaby


Kreem või õli – olid juba olemas

Olen seni oma kõhtu kreemitanud Tilk! Mini Me beebidele mõeldud õrnatoimelise kookoskreemiga, mis on lihtsalt imelise tekstuuriga, kodumaine, 100% looduslik ja käsitsi valmistatud ning vajadusel loodan seda ka beebi peal kasutada. Või kookosõli. See on samuti imeline niisutaja.


Peput vahel kreemitame, aga üle kere pigem mitte, seega kreemi eraldi osta pole vast tarvis. Küll aga tuli meile kasuks mähkmelööbe kreem ja erinevatest katsetustest toimis paremini variant, mis sisaldas tsinki.


Ühekordsed mähkmedSinu Looduskosmeetika

Need on meil SOS olukordadeks, ent proovisin valida võimalikult keskkonnasõbraliku variandi ning leidsin selleks Moltexi vastsündinute mähkud.


Olgu öeldud, et olen proovinud ka Eco by Naty mähmeid ja need ei meeldinud üldse – krõpsud ei püsi kinni ja mähe ise lekib.


Suulapid NordBaby


Lutt NordBaby / Ary

 

BEEBI APTEEK


Meresoola lahus Apotheka


Kummelitee Apotheka


Saialilletee Apotheka


Paracetamoli lahus Apotheka


Beebipuuder Apotheka


Mesoft "tampoonid" Apotheka


Beebiapteegist oleme seni kasutanud vaid saialilleteed ja "tampoone", millega Aria naba ja silmi puhastasin. Meresoolalahust kasutasin aga ise raseduse viimastel kuudel, kui ninakinnisus vaevas. Juurde said soetatud D-vitamiin ja B12 – Nõgel.

 

RIIDED


98% meie beebi riietest on 2. ringilt. Neist 80% on ostnud minu ema, 10% saime tuttavatelt ja vaid käputäis on mul õnnestunud ise osta. 2% kõikidest riietest on uued ja seda seetõttu, et Lauri väga tahtis preilile esimesed kojutulemise riided uuena osta.


Ma ei lugenud koguseliselt asju kokku, aga mitu paari on pea iga riidekategooriat, nagu: (hõlmik)body, pikkade varrukatega body, tudukombe, püksid, sipupüksid, kampsun/jakike, kindad, müts, sokid ja põllekesed. Kui esimesed 3 kuud on möödas, siis proovin meeles pidada ja püüan täiendada, palju meil reaalselt midagi vaja läks.


Nooonii. Arvuliselt on mul natukene raske välja tuua, mida kui palju meil oli, aga jagan oma kogemust ja muljeid sellegipoolest.


Bodyd: kuigi mina ei peljanud ja sain ka kenasti hakkama üle pea käivate bodydega, siis soovitan siiski esimesteks kuudeks, kui beebi veel ise oma pead ei hoia, hõlmikbodysid. Suvel lühikese varrukaga bodysid ja kannatamatult palaval suvel maika-bodysid. Esimestel elukuudel kipub esinema piima tagasiheidet, seega on täiesti normaalne, kui vahetad beebil riideid 2-3, isegi 4 korda päevas. Ja ka edaspidi, kui majapidamistoimingutele (nagu pesu pesemine) vähem aega annad, kui muidu, oleks mugav, kui pikavarrukalisi bodysid oleks ütleme nii 10 paari.


Püksid/sipukad: pükste osas on mul nõrkus, sest neid tehakse nii armsaid! Aga pükse võib olla rahulikult poole vähem, kui bodysid. Sipupüksid ja kinniste jalgadega tudukombed jäid meil seisma, sest Aria ei tundnud neis end mugavalt: siputades tulid jalad "pesadest" välja ja jäid kronksu, sipukate sääred lehvimas.


Kombed: tudukombesid võib olla 2, õuekombesid niisamuti.


Jakid jms: piisab ühest-kahest. Soovitan jälgida, et varrukad ei oleks liialt kitsad. Meil jäi mõni kasutamata, sest makaronikätt varrukast läbi pista oli pea võimatu.


Sokid-kindad-põllekesed: sokke võib olla 2-3 paari, kinnaste puhul piisab 1 paarist, aga me oleme suht koguaeg kinnaste asemel hoopis sokke kasutanud, püsivad paremini otsas. Ja soovitan omalt poolt Tommy Hilfiger'i või Polarn O. Pyret sokke. Keskmisest kallimad, aga need reaalselt püsivad jalas! (Ila)põllekesi me siiani ei olegi kasutanud.


Mütsid: 1-2-3 ja piisab. Midagi õhemat sooja ilma jaoks (aga kindlasti heledas toonis) ja midagi paksemat külmemateks ilmadeks. Ja kolmas võib olla selleks, kui paljujuukseline beebi tuleb pesust – siis võib müts olla seni peas, kuni juuksed kuivavad.


Muu: igasugu kleidikesed ja t-särgid ja traksipüksid ja teksad on väga nunnud, aga esimestel kuudel ma nendega beebit kindlasti ei kiusaks. Kõige tähtsam on riietuse puhul see, et beebil oleks mugav.

 

ASJAD, MIS SAID HILJEM JUURDE OSTETUD


Kandekott Babyshop

Kandekott sai valitud 4 erineva koti selgaproovimise järel, mistõttu ma ei taha teile nüüd just konkreetselt seda kotti soovitada. Sest iga kott ei pruugi igale kandjale sobida. Seega soovitan ma pigem külastada Noblessneris poodi Perela, kus saab isegi kandekoti koolituse võtta.


SoojakottNordbaby

Tegemist on soojakotiga, mida saab ka turvahälli panna. Sai soetatud seetõttu, et ma ühel päeval algaja emana ei vaadanud ilmateadet ega varunud Ariale soojemaid riideid kaasa ningh linnas olles mõistsin, et lapsel on jahe. Kombe asemel otsustasin osta soojakoti ja see on sestsaadik külmadel suveõhtutel ning varasügisel meile ülimugavaks abiliseks olnud. Selle kogemuse põhjal tean, et ostame ka talveks soojakoti, sest nii mugav on, kui sa ei pea last kihtidesse riietamisel väntsutama, vaid saad ta toariietes lihtsalt kotti pista.


RinnapumpKidsmed

See oli miski, mille ostu ma pikalt kaalusin, kuid mille lõpuks ikkagi koju tõin. Kuigi mul on võrdlusmoment vaid mingisuguse igivana haigla rinnapumbaga, siis ma sellegipoolest tahan oma valikut soovitada. Kõige suurem müügiargument on minuarvates asjaolu, et see on juhtmevaba seade. Saad igas olukorras lapsele piima pumbata, nt autosõidul, kui pole hetke, et peatuda ja last toita. See on kergesti lahtivõetav ja kokkupandav, mugav pesta ning kasutada. Vaakum ei ole küll nii tugev, et masin ise küljes püsiks, aga on see-eest vaikne ja kompaktne. Piima on võimalik pumbata otse säilituskotikestesse (kahjuks küll ühekordsed) ja selle sama koti külge saad kinnitada ka lutiotsiku, seega mõeldud on suht kõigele.Valge müra masinHelinaut

On see linnalegend, et valge müra meenutab lapsele heli, mida ta kuuleb ema üsas, või mitte – sellest pole vahet, sest see masin toimib. Valget müra ehk inglisekeeli 'white noise' hakkasin ma Aria puhul uneassotsatsioonina suht varakult kasutama. Esialgu oma telefoni kasutades, aga ajapikku sai see tüütuks, sest see tähendas, et ise ma oma telefoni sel ajal kasutada ei saanud. Niisiis sain ma meile eraldi masina, mis sama funktsiooni täidab. Valge müra matab kõrvalised helid ja aitab lapsel (ja ka vanemal 😅) rahuneda ja uinuda. Helinaudi masin on telefoni ja Spotify'ga võrreldes ikka üle pea kvaliteetsema heliga ja mugavam kasutada. Müra sagedust saab muuta, lisaks on seal igasugu muid helisid, nagu vihma sabin ja rööbastel vurava rongi heli jmp ning eri värvi valguse funktsioon. Soovitan!

 

Ja tundub, et ongi kõik. Anna teada, kas ja mida Sina sellesse nimekirja kindlasti juurde lisaksid.


Sau!
Soovid e-mailile teavitust, kui ma uue postituse üles panen?

HILJUTISED POSTITUSED

TAGASISIDE, MÕTTED, KÜSIMUSED:

bottom of page